Specializovaná firma na spony, hřebíky a stroje, spojovací materiál pro dřevo

Stavební sponkovačky

Vloženo: 01. 01. 2014

Jak vybrat stavební sponkovačku

 

Při výběru stavební sponkovačky se zákazníci nejvíce rozhodují podle maximální délky a válcování spon. Stavební sponkovačky se dělají pouze v pneumatické variantě. Mezi jejich přednosti patří robustnost, která se trochu projevuje na hmotnosti a velikosti přístroje.

 

Jakou zvolit šířku a délku spon

Vnější šířka spon se pohybuje okolo 10 až 13 mm. Do stavebních sponkovaček jsou vyráběny převážně spony o délkách: 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, a 63 nebo 64 mm. Platí, že čím měkčí materiál, tím spony musí být delší a naopak, čím tvrdší materiál, tím spona může být kratší. Pokud máte možnost používat delší spony vzhledem k síle dřevěného materiálu, určitě tím nic nezkazíte. Za spony zaplatíte o pár korun více, což v přepočtu na jednotlivou sponu nebude až takový rozdíl, ale budete mít hlavně jistotu v pevný spoj.

 

Stavební sponkovačky na izolace

Tyto velké pneumatické robustní přístroje slouží k zaražení spon o délkách 65 až 160 mm. Vnější šířka spon se pohybuje okolo 27 mm a válcování 1,8 x 2,0 mm. Provedení spon je ve většině případů z nerezu. Jelikož se tyto spony používají k připevnění silných izolačních materiálů na dřevostavbách, nerezové provedení je stoporocentně lepší volba než klasické pozinkované provedení železné spony.

 

Co všechno se dá sponkovat?

Dřevěné palety, přepravní obaly, bedýnky na ovoce, dřevěné mříže, dřevěné rošty, zahradní nábytek, čalounické kostry židlí a pohovek,  přibíjení podlah, přibíjení koberců, obložení stěn a stropů, přibíjení silnějších izolačních materiálů, výroba panelů pro dřevostavby, široké využití pro kutili, připevnění sádrokartonových desek, vnitřní výstavba domů, laťování, výroba dveří, výroba betonářského bednění, výroba schodů a zábradlí, výroba dřevěných plotů, výroba kabelových bubnů, výroba regálů a spoustu dalších použití.

 

 

Akční slevy Novinky
Foto Box, který baví. Plzeň, Praha

Technická destilovaná voda


Dne 3.7. až 9.7. máme zavřeno,
děkujeme za pochopení


 

Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Sledování zásilek
Zadejte číslo balíku:

 

Spojovace.cz

Telefon: +420 775 785 111

E-mail: info@spojovace.cz

Kontakt a prodejna

Informace

Prodej na splátky

Doprava a platba

Sledování zásilek

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

 

Jakékoliv kopírování, publikování nebo šíření obsahu z těchto stránek je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu společnosti EMICO 1989 s.r.o.
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací